středa 15. října 2014

Můžeme předpovídat budoucnost?

Když vám řeknu, že takřka každý z nás může předpovědět svoji budoucnost, asi mi nebudete věřit. Ale je to tak. Naše mysl dokáže více, než se odvažujeme připustit a věřit. Některé činnosti zvládnou jen jedinci se speciálními schopnostmi, jiné po tréninku část lidí a ještě jiné dokážeme skoro všichni, pokud máme zájem se o tom přesvědčit. Někdo může mít samozřejmě obavy, že neuvidí nic příjemného. Ale tento způsob „věštění“ má tu výhodu, že věci, které zjistíme, můžeme změnit.

Jednou jsem četl ve starých novinách z roku 1921 předpověď v té době prý docela známého člověka. Zajímavé je, že na nějakých pět let dopředu se opravdu v lecčem trefil. Ale pak už to bylo docela vedle. Nakonec, na rok 1946, předpověděl začátek evropské války, kterou mělo způsobit Švédsko. Není v tom sám. Když si zpětně zkontrolujete některé podobné věštby, obvykle zjistíte, že čím dál se dotyčný v čase vydá, tím méně se shoduje se skutečností.

Za všechno může naše mysl. Její fungování jsme si zvykli posuzovat podle činnosti vědomí, ale ve skutečnosti se kolem 90% jeho práce odehrává v podvědomí, takže je nám skryta. V podvědomí je také obrovská databáze, kterou si vytváříme po celou dobu svého života. Pokud se tedy zajímáme o dění kolem sebe, může nám podvědomí pouhým zpracováním tohoto kvanta informací dát docela pravděpodobný výhled na kratší dobu do budoucnosti.

Je také možné, že se napojuje na vyšší inteligenci, na Boha nebo o něco níže na kolektivní vědomí lidstva. Ale tyto úrovně teď necháme stranou. Pro naši potřebu totiž úplně stačí, když podvědomí vezme na jedné straně naše vnitřní představy o životě, vize a cíle, a na druhé straně pak informace z databáze. Protože je mnohem rychlejší než nejvýkonnější počítač, dokáže nám dát odpověď velmi brzy.

Co se tedy vlastně dozvíme? Pravděpodobný výsledek zkombinováním toho, čeho chceme dosáhnout, a předpokladů, které pro to máme. Zdůrazňuji, že důležitější je chtění. Takže pokud obrázek nevypadá moc dobře, hlavní příčina bude v tom, co máte v podvědomí nastaveno. Jestliže tam například vládne heslo, že peníze jsou kořenem všeho zla, pravděpodobně se neuvidíte jako bohatí a spokojení lidé. Když ho okupuje zásada, že člověk může věřit jen sobě, nedivte se, že vaše budoucnost je v osamocení.

Na druhou stranu, pokud spatříte něco, co se vám nelíbí, máte možnost to změnit. Už jsem připomněl, že nepředvídáte, co se musí stát, ale co se za současných podmínek pravděpodobně stane. Takže změnou myšlení ovlivníte i svoji budoucnost. Takové nahlédnutí může tedy být užitečné.

A teď ještě, jak to udělat. Není na tom nic složitého. V uvolněném stavu (k jeho navození můžete použít různé postupy) si se zavřenýma očima jednoduše představte, že jste v seniorském věku. A rozhlížejte se, co se děje. Kde jste, co prožíváte, koho máte kolem sebe. Jestli vaše okolí ukazuje, že žijete v dostatku, nebo vidíte známky nouze. Zda jsou kolem vás milující lidé, nebo se vidíte osamocení, atd. Pokud hned nedostanete jasný obraz, zkoušejte to trpělivě dál. A když se vám nebude líbit, nezahánějte ho, ale změňte svá očekávání.

  Líbil se vám článek? Sdílejte ho, prosím 

Žádné komentáře:

Okomentovat